akcesoria dla psa i kota
Akcesoria dla kotów, Akcesoria dla psów, Koty, Psy

10 najciekawszych akcesoriów dla psa i kota

Miłośnicy czworonogów wiedzą jak bardzo trzeba o nie dbać. Aby psy, koty, lub inne pupile dobrze czuły się w swoim otoczeniu, prócz okazywanej im sympatii i opieki powinny mieć do dyspozycji szereg ciekawych zabawek i akcesoriów. Dla naszych zwierząt chcemy przecież jak najlepiej i często nie oszczędzamy na ciekawych akcesoriach dla psów i kotów służących do zabawy, czy też pielęgnacji zwierzęcia. To wszystko po to, by nasze psy lub koty były szczęśliwe. Pomóc nam w tym może kilka gadżetów.

Kilka obowiązkowych akcesoriów dla psa

Wielu właścicieli psów zwraca ogromną uwagę na zdrowie swoich podopiecznych,a le również na ich komfort i dbają o ich potrzeby. Oprócz wyprowadzenia psa na spacer, przydałoby się posiadać kilka gadżetów. Jednym z ważniejszych, który pozwoli na zadbanie o higienę jest specjalny szampon dla psa, w chwili obecnej jest ich wiele na rynku i warto w taki zainwestować, by nasz piesek był czysty zadbany i przede wszystkim, abyśmy uniknęli nieprzyjemności związanych z pchłami. Kolejnym niezbędnikiem jest oczywiście gryzak dla psa, który zapewni higienę zębom szczeniaków, ale również pozwolą na uniknięcie pogryzionych kapci i innych domowych przedmiotów.

akcesoria dla zwierząt

W sklepach obecnie jest wiele gryzaków, należy wybrać odpowiedni dla swojego psa, ale nadmienić można, że są gryzaki naturalne i wykonane ze sztucznego tworzywa. Do wyżej wymienionych niezbędników, dołożyć trzeba smycz i obrożę dla psów. Tutaj oczywiście również producenci pozostawiają wybór nam, ponieważ na półkach w sklepach i internecie znajdziemy szereg propozycji i wiele rodzajów smyczy i obroży. Może to być smycz treningowa, tradycyjna, a obroża z materiału tekstylnego, lub skórzana.

Gadżety dla psich sportowców

Wielu właścicieli psów uwielbia wychodzić z nimi na spacer, ale są psy, szczególnie szczeniaki, które potrzebują bardzo dużo ruchu i uwielbiają biegać. Razem ze swoimi właścicielami lub obok nich. Niektórzy uwielbiają wycieczki rowerowe wraz ze swoimi pupilami i ku temu służą świetnie koszyki, które można zamocować przy rowerze, by móc zabrać ukochanego psa do lasu, parku itp. Bezpieczeństwo zapewnia siateczka, która uchroni psa przed wypadnięciem w trakcie jazdy. Świetnie sprawdzą się również małe wózeczki, które możemy dopiąć jak przyczepkę do roweru. Często coś takiego można spotkać podczas wycieczek maleńkich dzieci z rodzicami. Kolejnym niezbędnikiem dla psa, który potrzebuje ruchu jest frisbee, lub piłka. Za tymi dwoma akcesoriami będą szaleć nasze czworonogi. Producenci akcesoriów dla psów poszli jednak jeszcze o krok dalej i na rynku znaleźć możemy również specjalne bieżnie dla psów, które są niezwykle ciekawym rozwiązaniem.

Coś dla kotów

Koty towarzyszą człowiekowi już od tysięcy lat, ale dopiero niedawno zaczęliśmy odkrywać ich tajemnice. Kocia natura jest cały czas zgłębiana. Koty oprócz tego, że bardzo dobrze tępią gryzonie, są łowne i uwielbiają polować, to lubią też się bawić, być drapane, przytulane i głaskane. Niektóre lubią też dominować i pokazywać swoją wyższość. Nie mniej jednak każdy domowy kot, potrzebuje kilku gadżetów, które umilą życie. Jednym z takich gadżetów jest przytulne legowisko, które jest miękkie i ciepłe. Drugim ciekawym gadżetem może być koci hamak, lub koci most. Niezbędna jest również kuweta, która ma służyć przede wszystkich do zachowania higieny i czystości, ale może ona być również w nietradycyjnej formie, np. W formie donicy z kwiatem. Kolejnym ciekawym gadżetem związanym z kotem, ale również przydatnym dla nas jako właścicieli pupila, jest ochraniacz na papier toaletowy, który chroni przed drapaniem i ściąganiem go z uchwytu na papier, a także osłona na sofę. Taki rekwizyt chroni przed zabrudzeniami, ale również przed obdrapanymi rogami kanapy.

Jak pomocny był ten post?

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

Ocen ten post jako pierwszy!