kratka na okno dla kota
Akcesoria dla kotów, Koty

Dlaczego konieczna jest kratka na okno dla kota?

Jeśli planujesz adopcję lub zakup kota, a mieszkasz w bloku, powinieneś najpierw zabezpieczyć odpowiednio mieszkanie. Nieważne, czy mieszkasz na pierwszym, czy na dziesiątym piętrze — dla kota nie ma to większego znaczenia. Najlepiej zabezpieczyć mieszkanie kratką na okno dla kota bezpieczeństwa.

Uchylone okna są śmiertelną pułapką dla kotów

Koty mają instynktowną potrzebę polowania. Jest to dla nich bardzo silny instynkt, który może czasami sprawić, że znajdują się w niebezpieczeństwie. Przykładowo — zostawiamy uchylone okno i wychodzimy z mieszkania. W tym czasie nasz kot widzi za oknem, ptaka, robaka, czy cokolwiek innego, co sprawia, że próbuje się wydostać przez uchylone okno i w nim utyka. Nie jest to przyjemny, ani bezpieczny scenariusz dla kota. Jak możemy sobie z tym poradzić?

kratka na okno dla kota

Kratka na okno dla kota

Kratka na okno dla kota odpowiednio je zabezpieczy tak, że spokojnie będziemy mogli wietrzyć mieszkanie uchylonym oknem, ale kot nie ma szansy utknąć między jego szczelinami. Dzięki temu możemy wyjść z mieszkania, zostawiając za sobą uchylone okno i nie martwić się o los naszego futrzaka. Warto również wiedzieć, że jeśli planujemy adopcję kotka, to coraz częściej różne fundacje wymagają takich zabezpieczeń przy wizycie przed-adopcyjnej. Ma to na celu zapewnienie, że kot będzie mieć w mieszkaniu bezpieczną, dopasowaną do swoich potrzeb, przestrzeń.

Jak pomocny był ten post?

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

Ocen ten post jako pierwszy!