kołowrotek 28 cm Trixie
Akcesoria dla psów

Kołowrotek 28 cm dla gryzoni – jaki będzie najlepszy?

Gryzonie takie jak chomiki są długodystansowcami, które w ciągu dnia potrafią przejść wiele kilometrów, dlatego by zapewnić swojemu pupilowi odpowienią dawkę ruchu warto zainwestować w kołowrotek 28 cm, który świetnie nada się zarówno dla małych chomików dżungarskich, jak i bardziej masywnych chomików syryjskich. Jeśli chcesz dowiedzieć się czym powinien się cechować dobry kołowrotek to czytaj dalej!

kołowrotek 28 cm

Jaki kołowrotek będzie najlepszy dla Twojego gryzonia?

Ze względu na swoją ruchliwość gryzonie takie jak chomiki czy myszki japońskie powinny posiadać w zbiorniku odpowiednio duży kołowrotek, dzieki, któremu będą mogły spożytkować nadmiar energii. Podczas zakupu kołowrotka przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, by zabawka nie posiadała tzw “gilotyny”, czyli sztywnej belki stabilizującej znajdującej się przy wyjściu z kołowrotka. Tego typu rozwiązanie może być śmiertelnie niebezpieczne w przypadku gdy zwierzak postanowi zbyt szybko wyjść z zabawki. W przypadku chomików syryjskich najlepszym wyborem będzie kołowrotek 28 cm, dzięki czemu zwierzak będzie miał wystarczająco dużo przestrzeni. Kolejnym ważnym wyborem jest materiału w przypadku chomików i myszy świetnie sprawdzi się tworzywo sztuczne, jednak w przypadku myszoskoczków czy szczurów lepiej zainwestować w drewniany kołowrotek.

kołowrotek 28 cm dla gryzonia

Kołowrotek 28 cm dla Twojego zwierzaka!

Dostępny w sklepie Animalia kołowrotek 28 cm to doskonałe rozwiązanie dla małych gryzoni takich jak chomiki czy myszki. Wytrzymałe tworzywo sztuczne oraz brak mechanizmu gilotyny zapewni długą i przede wszystkim bezpieczną zabawę dla Twojego pupila.

Jak pomocny był ten post?

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

Ocen ten post jako pierwszy!