skarpetki dla psa na zimę
Akcesoria dla psów, Psy

Buty i skarpetki na zimę dla psa

Każdy kto jest w posiadaniu psa, wie jak bardzo duża to odpowiedzialność, by zadbać odpowiednio o jego potrzeby, ale również dbać o jego zdrowie i dobre samopoczucie. Każdy kto ma psa, wie też jak ogromną radość sprawia przebywanie i zabawa z pupilem. Ludzie i psy są ze sobą związane od tysięcy lat i te relacje są wciąż pielęgnowane i rozwijane. Obecnie znajdziemy wiele porad, jak opiekować się psem, mamy porady wielu psich behawiorystów, a także szeroki wybór karm dla psów, diet dostosowanych do różnych alergii pokarmowych, a także wybór akcesoriów dla psów, gadżetów i niezbędników.

Buty dla psa- ciekawy gadżet

Wraz z modą na ubranka dla psów, weszła również moda na buty dla psów. Oczywiście materiał z jakiego powinny być wykonane buty dla psa, powinien odpowiadać ich przeznaczeniu. To znaczy na przykład buty ochronne dla psa, który ślizga się w domu na płytkach, powinny być wykonane z przewiewnego materiału z powłoką antypoślizgową od spodu. Natomiast buty, które będą używane na zewnątrz, wykonane powinny być z dobrej jakości materiałów, który nie przepuszcza wody i wilgoci.

buty dla psa

Często buty dla psów wykonane są z naturalnych gum i są biodegradowalne. Buty dla psów, które są sportowcami również są antypoślizgowe i lekkie. W wersji zimowej często mają podwyższoną cholewkę, dzięki czemu pies może szaleć nawet na głębokim śniegu. Dzięki antypoślizgowej podeszwie psy mogą szaleć również na lodzie.

Kiedy pies powinien nosić buty?

Łapy naszych psów narażone są niejednokrotnie na działanie różnego rodzaju czynników. Niestety, ale często nie zdajemy sobie sprawy z tego na jakie niedogodności narażone są opuszki psich łap. Na ogół buty dla psa, nie są najważniejsza częścią garderoby, nie są one obowiązkowe, stanowią raczej ciekawy gadżet, lub urozmaicenie w kompletnym ubraniu dla psa. Są jednakże sytuacje, w których buty są niezbędne.

Można tę tezę poprzeć przykładem psów wyścigowych, zaprzęgowych, które są szczególnie narażone na różnego rodzaju pęknięcia, uszkodzenia, oraz urazy. Buty dla psów mają wówczas za zadnie zabezpieczać przed ostrymi kamieniami, lub złamaniem pazurów. Jest to dla psów szczególnie niebezpieczne i bolesne. Bardzo często właściciele psów wybierają dla swoich zwierzaków buty, które są raczej rodzajem skarpety dla psa, która zabezpiecza przez poślizgiem.

Jak dopasowywać buty dla psa?

Wybór butów dla psa nie jest wyborem najłatwiejszym. Wydawać by się mogło, że to jedynie pójście do sklepu, wybranie butów odpowiedniej do rasy psa, zapłata i wyjście ze sklepu. Otóż okazuje się, że wybór nie jest tak łatwy, ponieważ buty należy wybrać zgodnie z przeznaczeniem oraz dobranie rozmiaru obuwia do łapy psa. Tak jak u ludzi, zbyt małe buty mogą uciskać i obcierać, zbyt duży but z kolei spada z łapy. Źle dobrany rozmiar buta sprawia, że nie spełniają one swoje roli. Przy wyborze obuwia dla psa należy się kierować praktycznością oraz rozmiarem.

Jak pomocny był ten post?

Average rating 2 / 5. Vote count: 1

Ocen ten post jako pierwszy!