Akcesoria dla kotów, Akcesoria dla psów, Koty, Psy, Testy produktów dla kotów, Testy produktów dla psów, Zabawy dla kotów, Zabawy dla psów

Drapak dla psa lub kota – przeczytaj przed zakupem!

Młode psy i koty lubią niszczyć sprzęt domowy. Ich natura wymaga obycia się z kulturą człowieka oraz otoczeniem domowym. Zanim to nastąpi, uwielbiają psuć obuwie, zasłony, kanapy, ściany oraz kable. Zwierzęta potrzebują zabawek, aby móc się rozwijać i z przyjemnością spędzać każdy dzień. Akcesoria dla zwierząt, które umilą im czas to przede wszystkim piłki, legowiska, drapak czy inne zabawki. Mało osób wie, że w sprzedaży jest też drapak dla psa, który nadaje się idealnie dla lubiących niszczyć wszystko psiaków.

Kiedy kupić drapak?

Drapak dla kota jest podstawowym akcesorium dla tych zwierząt. Ciężko sobie wyobrazić kota, który nie drapałby wszystkiego co ma w zasięgu. Jest to oznaka chęci zwrócenia na siebie uwagi, zaproszenie do zabawy, a nawet reakcja na stres. Niestety koty najczęściej wybierają do zniszczenia takie elementy mieszkania, które są najcenniejsze. Aby skutecznie chronić drogą kanapę, trzeba wybrać odpowiedni drapak. Nie warto odwlekać tego zakupu, ponieważ jeżeli domowy łowca raz zacznie niszczyć rzeczy w domu, raczej nie ma możliwości oduczenia go tego. Żadna kara nie zmusi go do zmiany zachowania.

drapaki dla zwierząt

Psy są bardziej podatne na naukę, ale są osobniki bardzo psotliwe. Dla takich są dostępne akcesoria dla psa, które chronią sprzęt w domu. Przy wyborze drapaka pod uwagę należy wziąć zasięg pazurków. Im dłuższy zasięg, tym wyższy drapak jest potrzebny do zabawy! Puchate leniuszki będą zainteresowane połączeniem możliwości drzemki i użycia pazurków w drapaku z leżanką. Jest to niewątpliwa oszczędność miejsca.

Drapak z legowiskiem. Jak wybrać?

Akcesoria dla psa i kota różnią się rozmiarem i materiałem. Aby znaleźć idealną leżankę, trzeba poznać preferencje swojego zwierzęcia. Trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie: “Gdzie pupil lubi spędzać czas?”. Wybór miejsca jest bardzo ważny, ponieważ legowisko musi zmieścić się do tego miejsca. Rozmiar pupila jest bardzo ważny, ponieważ od jego wielkość będzie zależeć wymiar leżanki. Najlepiej wybrać legowisko trochę większą niż zwierzę, aby nie okazało się, że nasz pupil jest na nią za mały.

Koty są szczególnie wybredne, więc miejsce spoczynku musi okazać się ciekawsze niż zwykła poduszka czy karton. Dlatego producenci oferują duże i miękkie poduszki dla leniuchów z czterema łapami oraz budki dla takich, które lubią mieć swoją norkę. Jednak nie na tym kończą się akcesoria dla kota. Opcją budżetową jest koc dla kota, który można łatwo oczyścić. Ciekawą nowością są też leżaki przyczepiane do kaloryfera, które zainteresują wielbicieli ciepełka.

Naturalne materiały dla szczęśliwych pupili i właścicieli

Jeżeli chcesz dać swojemu zwierzakowi miejsce do zabawy, a zależy Ci na estetyce miejsca zamieszkania, to możesz wybrać drapak z naturalnych materiałów, jak na przykład drewno. Prezentują się o wiele lepiej niż drapaki ze sznurków czy pluszu, a zarazem cieszą oko. Pieńki i konary świetnie uzupełniają zielone wnętrza.

Odradza się zdobienie drapaka wykonanego z naturalnego drewna ze sztucznymi kwiatami. Zwierzę może źle reagować na zapach, lub niechcący może zjeść plastik, co w najgorszym przypadku, może doprowadzić do zaczopkowania jelita, co będzie wymagać interwencji chirurigcznej. Dobry wybór akcesoriów dla zwierząt jest antidotum na zniszczenia w domu. Czasem jednak zdarza się, że pomimo świetnego miejsca i rodzaju drapaka zwierze dalej będzie niszczyć mieszkanie. W takim wypadku radzimy konsultacje z lekarzem weterynarii lub behawiorystą.

Jak pomocny był ten post?

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

Ocen ten post jako pierwszy!