jak wybrać karmę dla psa
Akcesoria dla psów

Karma dla psa – jak wybrać odpowiednią?

Psy, to najstarsze udomowione zwierzęta. Wiernie podążały za gromadami ludzi pierwotnych, żywiąc się resztkami tego, co było już niezjadliwe dla ludzi z upolowanych zwierząt. Gdy człowiek pierwotny zaczął prowadzić osiadły tryb życia, dość szybko zauważył, że psy pilnują jego obejścia, odstraszając dziką zwierzynę.

Jakie dziś posiadamy psy?

Dziś istnieje wiele ras psów. Nie tylko ten rodzaj z czasów pierwotnych, czyli udomowiony szary wilk. W czasach współczesnych żyje wiele ras psów, jak i żyje wiele psów bez rasowych. Dziś również psy żywione są w inny sposób niż dawniej. Współcześnie istnieje karma dla psa, którą można kupić niemalże w każdym sklepie. A bardziej wyrafinowaną, taką dla psów wybrednych w sklepach z żywnością dla zwierząt. Często, aż trudno się zdecydować, jaką karmę dla psa wybrać?

Jak wybrać karmę dla psa?

To, czym karmimy naszego psa, uzależnione jest od wielu czynników. Do najważniejszych należy to, jakiej on jest rasy, jaką posiada masę ciała i jaki wzrost oraz jakie posiada preferencje żywieniowe ze względu na wiek, czy choroby. Dla psów małych typu np. york najlepsza karma dla psa to ta, która jest drobna, a zwłaszcza wtedy, gdy pies jest starszy i nie posiada już wielu zębów.

karma dla psa

Odpowiednia karma dla psa to nie wszystko!

Psy różnią się bardzo od siebie wzrostem i wagą w zależności od rasy. Ich wysokość waha się od 25 centymetrów do metra wysokości w kłębie. Masa ciała także może być różna, bo od 1 kilograma do 100 kilogramów. Różny też u psów bywa kształt głowy, typ uszu, długość sierści, kolor sierści i oczywiście różne istnieją usposobienia psa, czyli charakter psa. Jedne rasy są bardzo przyjazne, a inne dość ostre, a nawet niebezpieczne dla człowieka.

Mimo różnorodności w budowie, czy w usposobieniu psa jednakowo należy dbać o zwierzę, które przysposobiliśmy. Należy pamiętać o systematycznym karmieniu i stałym dostępie do świeżej wody. Jak również o zabiegach takich jak podcinanie sierści, obcinanie paznokci, czesanie oraz o szczepieniach i badaniach weterynaryjnych. Ponadto każdego dnia psa należy wyprowadzać na spacer i oczywiście okazywać mu na co dzień wiele czułości, aby czuł się z nami szczęśliwy.

Jak pomocny był ten post?

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

Ocen ten post jako pierwszy!