ubranka dla psów
Akcesoria dla psów

Ubranka dla psów — co warto wiedzieć przed zakupem?

Okazuje się, że nie tylko ludzie potrzebują ubrań – wiele zwierząt ras krótkowłosych, a także bezwłosych, powinny biegać w specjalnie dla nich uszytych ubrankach. Takie oryginalne kubraczki czy sweterki znakomicie ochronią je w czasie chłodów.

Odzież dla zwierząt na chłodną porę roku – czy jest konieczna?

Człowiek jest praktycznie istotą bezwłosą, więc mieszkając w klimacie umiarkowanym, gdzie występują cztery pory roku, każdy z nas ma zestaw ubrań odpowiedni na każdą z nich. Latem i ciepłą wiosną nosimy lekkie, przewiewne ubrania, zimą i chłodną jesienią z kolei, ubieramy się dużo cieplej.

Zupełnie inaczej przedstawia się sprawa ze zwierzętami. Ich skóra chroniona jest przez gęstą sierść, włosy czy pióra, dlatego w ich przypadku zakładanie ubranek wydaje się zbędne. Jednak od tej reguły są wyjątki i dotyczą one zwierząt – najczęściej psów – z króciutką sierścią lub jej całkowitym brakiem. W takich przypadkach, założenie psu ubranka będzie właściwym krokiem.

Ubranka dla psa

Zanim podejmiemy decyzję w sprawie kupna ubranka dla psa, zastanówmy się, czy ten rodzaj garderoby naprawdę jest potrzebny naszemu pupilowi. Ubranka dla psów bowiem powinny być szyte na miarę, ponieważ oprócz ogrzania zwierzaka, nie mogą krępować jego naturalnych ruchów oraz zaspokajania potrzeb fizjologicznych.

Ubranka dla psów wbrew pozorom wcale nie są fanaberią. Wiele delikatnych ras psów, genetycznie pochodzących z ciepłego klimatu, w naszym klimacie, zimą i chłodną jesienią marznie, co może skutkować wieloma chorobami.

jak dobrać ubranko dla psa

Co warto wiedzieć przed zakupem ubranka dla psów?

Na pytanie „co warto wiedzieć przed zakupem ubranka dla psa” jest kilka odpowiedzi, ale jedna z nich jest najważniejsza. Ubranko ma chronić pieska przez zimnem, dlatego należy zakładać je tylko do wyjścia na długi, jesienny lub zimowy spacer. Ubieranie pupila w garderobę latem i ciepłą wiosną może mieć odwrotnie zamierzony skutek. Pies, biegający w ubranku, gdy temperatura powietrza sięga kilkanaście lub więcej stopni, może doznać przegrzania organizmu, nabawić się odwodnienia a w skrajnych przypadkach dostać udaru cieplnego.

Z tych powodów, warto poobserwować naszego pupila, czy wymaga on jakiejkolwiek garderoby, a gdy będzie taka konieczność, należy się upewnić, czy założone ubranko jest dobrze przez psiaka tolerowane.

Jak pomocny był ten post?

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

Ocen ten post jako pierwszy!