dozownik do karmy dla kota
Akcesoria dla kotów

Czy warto zainwestować w dozownik karmy dla kota?

Koty to jedne z najbardziej wybrednych pod względem jedzenia zwierząt domowych. Bardzo często po powąchaniu jakiegoś dania, które znajduje się w ich misce, od razu odwracają się od niego i nawet nie próbują go zjeść. Z drugiej strony, jeśli coś im wyjątkowo zasmakuje, są w stanie od razu pochłonąć tak dużą porcję, jaka tylko znajdzie się w zasięgu ich pyszczka. Obie te sytuacje mogą być niezwykle problematyczne dla właścicieli, którzy chcą zadbać o swoje pupile i zapewnić im jak najlepsze pożywienie, w odpowiednich ilościach przez cały dzień. Dlatego właśnie producenci akcesoriów dla zwierząt stworzyli innowacyjny produkt, który miałby dopomóc w takich problemach. Jest nim dozownik karmy dla kotów. Czy jednak rzeczywiście warto zainwestować w ten sprzęt? Aby odpowiedzieć na to pytanie, musimy najpierw poznać charakterystykę tego produktu.

Jak działają dozowniki karmy dla kotów?

Sprzęt ten istnieje na rynku w wielu różnych opcjach, najczęściej jednak na półkach sklepowych znajdziemy automatyczny dozownik karmy dla kota oraz dozowniki wody, czy też tak zwane fontanny. Każdy z tych produktów ma za zadanie dozować zwierzęciu odpowiednią porcję pożywienia w odpowiednich odstępach czasu. Najczęściej taki automatyczny dozownik karmy posiada możliwość regulacji częstotliwości podawania jedzenia, dzięki czemu właściciel kota może dostosować ilość nakładanych porcji do potrzeb swojego zwierzaka. 

Komu przyda się dozownik do karmy dla kotów?

Największym problemem, z którym mierzą się właściciele kotów, jest praca i pozostawianie zwierzęcia samego w domu. Naturalnie można nałożyć mu jedną dużą porcję jedzenia, która powinna wystarczyć na cały dzień, jednak nie sprawdzi się to w przypadku każdego kota. Bardzo często zwierzęta te od razu zjedzą całą porcję karmy, co doprowadzić może do niebezpiecznego rozszerzenia żołądka. Aby tego uniknąć, właściciele decydują się na opcję, jaką jest dozownik do karmy dla kota. Dzięki temu narzędziu ich zwierzę dostaje jedzenie o odpowiednich porach, nawet kiedy żadnego człowieka nie ma w pobliżu. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, które pomaga kotom w utrzymaniu regularności ich posiłków, co jest niezwykle ważne dla ich zdrowia.

automatyczny dozownik karmy dla kota

Czy automatyczny dozownik karmy ma jakieś wady?

Wymieniliśmy tu wiele zalet urządzenia, jakim jest dozownik na karmę dla kota, trzeba jednak pamiętać, że produkt ten nie jest całkowicie idealny. Przede wszystkim stosuje się go do karmy suchej, która jest bardzo niezdrowa dla kotów. Po drugie, nie jest to najlepsze rozwiązanie dla posiadacza więcej niż jednego zwierzęcia. Inne koty mogą podjadać sobie nawzajem z misek, w czasie gdy te, dla których przeznaczona była dana porcja, nie zjadają nic.

Podsumowanie – czy warto kupić dozownik karmy dla kotów?

Jeśli nasze zwierzę nie potrafi powstrzymać się od zjedzenia całej nałożonej mu porcji, a my nie mamy jak udzielać mu po troszę, to automatyczny dozownik karmy dla kota jest idealnym rozwiązaniem, które z pewnością sprawdzi się w waszej sytuacji. Warto wtedy zainwestować w dozownik, który zarówno podaje zwierzęciu karmę, jak i wodę. Dzięki temu nasz kot będzie miał zawsze świeże jedzenie podawane w odpowiednich, wyznaczonych przez właściciela porach. Wesprze to zwierzaka w wyćwiczeniu regularności spożywania posiłków, gdyż kot z pewnością nauczy się sposobu działania narzędzia i szybko dostosuje do narzuconych mu pór jedzenia. Być może nawet pomoże to kotom niejadkom w zwiększeniu ilości spożywanego jedzenia.

Jak pomocny był ten post?

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

Ocen ten post jako pierwszy!