nowoczesne legowisko dla kota
Akcesoria dla kotów

Jak wybrać najlepsze nowoczesne legowisko dla kota?

Większość swojego dnia koty spędzają na spaniu. Bardzo często ciężko jest je odnaleźć w domu, kiedy ułożą się one w wygodnym, ukrytym miejscu i będą tam spać kilka godzin. Szukanie tak zaszytego zwierzaka jest zazwyczaj bezcelowe. Dlatego właśnie warto zainwestować w jak najlepsze nowoczesne legowisko dla kota, dzięki któremu jego sen będzie przyjemny, a właściciel spokojny o swojego zwierzaka. Istnieje wiele różnych rodzajów legowisk, na które warto zwrócić uwagę podczas dokonywania takiego zakupu. Od czego jednak zależy to, w jaki produkt powinniśmy wyposażyć naszego zwierzaka?

Podstawowe kryterium zakupu legowiska

Przede wszystkim, chcąc kupić najlepsze, miękkie legowisko dla kota, powinniśmy zastanowić się nad tym, jak dużo przestrzeni będzie mogło ono zająć w naszym domu czy mieszkaniu. Będzie to miało ogromny wpływ na to, czy wybierzemy osobną, wolnostojącą konstrukcję, czy na przykład legowisko dla kota na parapet, które zajmie zdecydowanie mniej miejsca. 

Warto także zadać sobie pytanie o potrzeby naszego kota. Czy jest to zwierzę ruchliwe, które wyjątkowo upodobało sobie zabawowy tryb życia, a może jest ono nad wyraz spokojne i nie potrzebuje żadnych dodatkowych atrakcji w swoim legowisku. Każda z tych rzeczy będzie miała wpływ na nasz zakup, więc bardzo jasne określenie tych kryteriów jest niezwykle pomocne.

legowisko dla kota na okno

Różne rodzaje legowisk, które mogą spodobać się twojemu kotu

Jeśli wiemy już, jakie potrzeby oraz możliwości przestrzenne posiadamy względem legowiska, możemy przyjrzeć się kilku rodzajom tych produktów. 

Jeśli posiadasz mało miejsca w mieszkaniu, najlepszym rozwiązaniem dla ciebie będą legowiska, które dołącza się niejako do przedmiotów znajdujących się już w domu. Przykładem będzie tu legowiska na kaloryfer dla kota. Jest to bardzo funkcjonalny produkt, który można przymocować do dowolnego domowego grzejnika. Nie zajmie ono dużo miejsca, ale da kotu przytulną przestrzeń do spania. Dodatkowym atutem tego produktu jest to, że w zimne nasz ciepłolubny zwierzak będzie mógł ogrzewać się przy kaloryferze, co sprawi mu tym większą przyjemność. Podobnym rozwiązaniem jest także legowisko dla kota na parapet. Jeśli twój pupil uwielbia przesiadywać przed oknem obserwując świat zewnętrzny, to takie łóżeczko będzie dla niego idealne. Takie legowisko dla kota na okno sprawi, że twój zwierzak będzie mógł wygodnie zasypiać przyglądając się temu, co dzieje się dookoła. 

Dla bardziej ruchliwych kotków znakomicie sprawdzi się legowisko dla kota na ścianę. Będzie ono świetnie wpasowane zarówno do małych jak i dużych przestrzeni. Dla zwierzaka będzie za to stanowić wygodną przestrzeń do spania, ale także element toru przeszkód. Innym ciekawym rozwiązaniem, jeśli posiadasz dużą przestrzeń do zagospodarowania będzie drapak legowisko dla kota. To połączenie stanowi równie atrakcyjną opcję dla aktywnych zwierzaków. Taki drapak dla kota z legowiskiem zazwyczaj dostępny jest w bardzo różnych układach oraz rozmiarach, więc z łatwością dopasujesz go do dostępnej przestrzeni. 

drapak legowisko dla kota

Czego lepiej nie kupować?

Niebezpieczne dla naszych pupili mogą okazać się wiklinowe legowiska dla kota. Zwierzaki te bardzo lubią obgryzać drewniane elementy, więc niektóre z nich mogą skusić się na zjedzenie kilku elementów wiklinowego koszyka. Taka interakcja z pewnością nie będzie dla nich najlepsza, dlatego lepiej unikać takich produktów. Znacznie lepiej sprawdzi się pluszowe legowisko dla kota, które nasz zwierzak może co najwyżej podrapać.

Jak pomocny był ten post?

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

Ocen ten post jako pierwszy!