klatki dla ptaków duże
Ptaki

Klatki dla ptaków na co zwrócić uwagę?

Wiele osób, które decydują się na posiadanie ptaków takich jak papużki, ryżowce, czy kanarki staje przed dylematem, jakie klatki dla ptaków najlepiej sprawdzą się w ich przypadku. Podczas dobierania klatki warto zwrócić uwagę na kilka elementów, które będą decydować o tym czy miejsce będzie komfortowe i bezstresowe dla naszego pupila. Czytaj dalej!

klatki dla ptaków

Klatki dla ptaków, na co zwrócić uwagę?

Po pierwsze klatki dla ptaków powinny być wystarczająco pojemne, by kilka okazów mogło spokojnie latać z jednego końca klatki do drugiego. Jest to szczególnie istotne, ponieważ bardzo niewiele ptaków nie posiada rozwiniętego instynktu stadnego i może być trzymane samotnie w klatce. Absolutne minimum dla dwóch papużek to wymiary 35x60x40cm jednak w przypadku dobierania klatki warto przyjąć zasadę, że im większa klatka, tym lepiej. Oprócz odpowiednich wymiarów warto zatroszczyć się o to, by wewnątrz klatki nie było żadnych ostrych i wystających elementów, które mogłyby poważnie kontuzjować nasze zwierzątko. Dodatkowo miejsce na poidełko oraz pokarm powinno być łatwo dostępne, oraz – w przypadku gdy nie możemy pozwolić sobie na częste wypuszczanie ptaka, to warto zapewnić mu rozrywkę w postaci zabawek dla ptaków.

klatki dla ptaków duże

Ile czasu papugi powinny spędzać w klatce?

W idealnej sytuacji klatki dla papug powinny być cały czas otwarte, tak by papużka korzystała z niej wedle uznania, jednak niewiele osób posiada odpowiednio przystosowane mieszkanie, by umożliwić takie rozwiązanie. Jednak warto dać zwierzęciu rozprostować skrzydła przynajmniej w czasie, kiedy jesteśmy w domu, czy mieszkaniu.

Jak pomocny był ten post?

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

Ocen ten post jako pierwszy!