najlepsze siano dla świnki morskiej
Gryzonie

Siano dla świnki morskiej – na co zwracać uwagę?

Każda kawia domowa, czy jak zwykło się nazywać – świnka morska, potrzebuje stałego dostępu do dobrego jakościowo siana, które odpowiedzialne jest za dostarczanie błoniika – niezbędnego do prawidłowego trawienia. Dodatkowo siano dla świnki morskiej pozwala kontrolować jej długość uzębienia i zapobiegać przyrostowi.

siano dla świnki morskiej

Sianko dla świnki morskiej – dlaczego jest tak istotne?

Sianko stanowi nieodłączną część żywienia wielu gryzoni, do grona zwierząt, które bez odpowiedniego sianka się nie odejdą, dołącza również świnka morska. Siano dla świnki morskiej składa się z różnych gatunków traw i ziół, takich jak kostrzewy, stokłosy czy tymotki. Ważne, żeby pamiętać o zapewnieniu stałego dostępu do sianka – zwierzaki dużo go spożywają, gdyż same trawy są niskokaloryczne, jednak dzięki wysokiej zawartości błonnika pozwalają na przesuwanie się treści żołądka i działanie profilaktyczne przeciwko zaparciom, wzdęciom, czy pozostałym problemom trawiennym.

najlepsze siano dla świnki morskiej

Na co zwracać uwagę przy wyborze sianka?

Wybierając siano dla świnki morskiej warto przede wszystkim wybierać produkty od sprawdzonych i zaufanych producentów, ⁣sam produkt powinien mieć świeżą barwę – nie warto kupować sianka, które jest brązowe i zbytnio wysuszone – jednak warto wybierać takie paczki, których oprócz miękkich i świeżych kawałków znajdą się również twardsze elementy, które umożliwią skuteczne ścieranie zębów.

Jak pomocny był ten post?

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

Ocen ten post jako pierwszy!