zastanawiasz się co jedzą flamingi?
Ptaki

Co jedzą flamingi i jaki ma to wpływ na ich barwę?

Flamingi na dobre zakorzeniły się już w popkulturze, stając się symbolem odzieży, mebli, ceramiki czy nawet artykułów papierniczych. Kojarzone głównie ze swojej różowej barwy oraz nietypowym staniu na jednej nodze. Gdzie mieszkają te zwierzęta? Co jedzą flamingi? Czy dlaczego stoją na jednej nodze? Czytaj dalej, by poznać odpowiedzi na te pytania!

co jedzą flamingi?

Gdzie można spotkać flamingi?

Ptaki te, kochają ciepło oraz wodę, dlatego najczęściej można je spotkać w pobliżu rzek oraz jezior, w klimacie zwrotnikowym oraz śródziemnomorskim. Pojawiają się również na Karaibach, Ameryce Południowej, bliskim wschodzie czy nawet w nielicznych rejonach Afryki. Charakteryzują się różową barwą upierzenia, długą szyją oraz podobnie długimi nogami. Ich wielkość może wahać się od 70cm do nawet półtora metra, a wagowo występują w przedziale od 2,5 do 4 kg. Naukowcy przez długi czas zastanawiali się, dlaczego flamingi tak często stoją na jednej nodze, początkowo próbowano to powiązać jakoś z tym co jedzą flamingi, jednak bezskutecznie, Po latach badań w końcu okazało się, ze flamingi bardzo szybko tracą ciepło, dlatego stanie raz na jednej, a raz na drugiej nodze pozwala im dłużej utrzymywać ciepło.

zastanawiasz się co jedzą flamingi?

Co jedzą flamingi?

Okazuje się, że różowy kolor ich upierzenia, bierze się z tego co jedzą flamingi! Zwierzęta te, jedząc glony, małe skorupiaki oraz ryby, które są obfite w karotenoidy, absorbują te związki chemiczne, które osadzając się w piórach oraz tłuszczu tych ptaków zapewniają im niesamowitą różową barwę upierzenia!

Jak pomocny był ten post?

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

Ocen ten post jako pierwszy!